Zamów transport Korus Taxi na lotnisko Luton od 50£ +44 7517535333
Sprawdź naszą ofertę oraz cennik taxi.

Lotnisko Londyn Luton (LTN)

Lotnisko London Luton jest bodaj najbardziej znanym lotniskiem obsługującym tanich przewoźników utrzymujących połączenia do/z Polski. Na uwagę zasługują duże możliwości przesiadek na połączenia wewnątrz Wielkiej Brytanii, do Irlandii, a także na południe Hiszpanii. Na lotnisku swoją bazę operacyjną posiadają dwaj najbardziej znani przewoźnicy : EasyJet i Ryanair.

Jak dojechać z lotniska Luton do centrum Londynu?

Polską taksówką – Korus TAXI Londyn

Firma Korus TAXI oferuje transfery na lotnisko Londyn Luton w bardzo dobrej cencie. Polską taksówkę w Londynie można zamówić przez telefon 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty. Dlaczego warto wybrać Polskie Taxi Londyn:

  • Bez wahania gwarantujemy naszym Klientom bezpieczeństwo i komfort podróży na najwyższym poziomie. Nasi kierowcy wyróżniają się uprzejmością, starannością w swoich działaniach i dbałością o dobro każdego Klienta. Dla nas punktualność i rzetelność usług to podstawa do owocnej współpracy.
  • Jesteśmy  licencjonowanym i ubezpieczonym przewoźnikiem, nasza flota składa się z  luksusowych samochodów prowadzonych przez wykwalifikowanych i doświadczonych kierowców.
  • Posiadamy bezpieczne i wygodne samochody 4,6 i 8 osobowe z klimatyzacją i WiFi. Zapewniamy foteliki dla Waszych pociech aby bezpiecznie podróżowały.
  • Mamy najlepsze ceny w Londynie – zadzwoń i sprawdź. 
  • Dla stałych klientów duże rabaty

Sprawdź nasze ceny – i zamów Korus TAXI

Pociągiem

W odległości 1,8 km od lotniska Luton znajduje się stacja kolejowa Luton Airport Parkway (kod LTN), na którą kursują (ze stanowiska 1 – Bay1 – przed terminalem) autobusy wahadłowe Shuttle Bus. Przejazd nimi jest wliczony w cenę biletu kolejowego pod warunkiem, że kupuje się go od razu od lotniska Luton (w tym przypadku kod LUA), ale nie w tańszej taryfie off-peak.

Ze stacji Luton Airport Parkway regularne i szybkie połączenia do centrum Londynu oferują przewoźnicy kolejowi First Capital Connect i East Midlands Trains. Jest to najszybszy sposób na dotarcie do miasta. Bilety można kupić przez internet (i wydrukować np. z automatu na lotnisku), w kasie na lotnisku (Onward Travel Centre) lub w automacie na stacji autobusowej przed lotniskiem.

Linia Thameslink obsługiwana przez First Capital Connect łączy lotnisko ze stacją St Pancras, przy której znajduje się stacja Kings Cross. W tym kierunku z Luton Airport Parkway kursuje do 6 pociągów na godzinę (w zależności od pory dnia). Przejazd trwa ok. 25-45 min, w zależności od tego na ilu pośrednich stacjach zatrzymują się pociągi.

Autobusem

Lotniskowa stacja autobusowa zlokalizowana jest tuż przed terminalem. Bilety można kupić przez internet (i wydrukować np. z automatu na lotnisku), w kasie biletowej w strefie przylotów w terminalu (Onward Travel Centre), w automacie na stacji autobusowej oraz (pod warunkiem dostępności miejsc) w samych autobusach.

Z lotniska Luton do centrum Londynu kursują linie autobusowe obsługiwane przez następujących przewoźników:

National Express

Autobusy National Express z lotniska Luton do stacji Victoria w centrum Londynu (linia NXA1) odjeżdżają co 10-30 minut przez cały dzień (najmniejsza częstotliwość w godzinach nocnych), a podróż według rozkładu trwa przeważnie ok. 1 godziny i 30 minut . W sumie jest to ponad 70 połączeń dziennie. Po drodze zatrzymują się m.in. na przystankach Golders Green, Finchley Road, Baker Street, Marble Arch. Ceny biletów: przeważnie 16 funtów w jedną stronę (w godzinach nocnych 11 funtów), 21 funtów powrotny (w godzinach nocnych 15 funtów). W podanych cenach zawarta jest opłata za rezerwację on-line 1 funt.

easyBus

easyBus obsługuje bezpośrednie (bez przystanków po drodze) połączenie (linia EB7) z lotniska Luton do Baker Street w centrum Londynu, w pobliżu stacji metra o tej samej nazwie. Busy tej firmy na kilkanaście osób odjeżdżają co 15-30 minut niemal przez całą dobę. Czas przejazdu według rozkładu to 1 godzina. Jak reklamuje przewoźnik, ceny biletów zaczynają się od £2 w jedną stronę, obowiązuje zasada: im wcześniejsza rezerwacja, tym taniej. W praktyce ceny są bardzo różne w zależności od dnia i godziny kursu. Rezerwowane tuż przed wyjazdem będą kosztować ok. £10.