Lotniska w Londynie – jak dojechać

Stansted Airport

Port lotniczy znajdujący się około 48 km na północny wschód od Londynu Został zbudowany jako baza militarna Stanów Zjednoczonych w trakcie trwania II Wojny Światowej.

Po przejęciu lotniska przez British Airports Authority zostało postanowione, aby Stansted służyło do odciążenia pozostałych okolicznych lotnisk.

Obecnie jest czwartym co do wielkości portem lotniczym w Londynie. Obsługuje przede wszystkim tanie linie lotnicze, z których najwięcej lotów należy do Ryanair.

Dojazd:  z Londynu oraz Cambridge autostrada M11, z Colchester i Harwich droga ekspresowa A120.

 

Luton

Port lotniczy położony obok miasta Luton, 50 km na północ od Londynu. Jest to lotnisko międzynarodowe obsługujące aglomerację londyńską.

Dojazd: z Londynu oraz Leeds autostrada M1, która łączy się z autostradą M25.

 

Heathrow

Największy port lotniczy w Europie, który znajduje się na trzecim miejscu na całym świecie pod względem liczby obsłużonych pasażerów.

Posiada aż pięć terminali i oferuje połączenie z blisko 90 krajami na całym świecie. Położony jest w zachodniej części Londynu, 24km od centrum miasta.

Dojazd:  autostrada M4 i M25

 

Gatwick

Znajduje się 40 km na północ od miasta Brighton i 40 km na południe od Londynu. Obsługuje wiele lotów do Stanów Zjednoczonych i jest drugim lotniskiem w Wielkiej Brytanii pod względem wielkości zaraz za Heathrow. Zostało otwarte przez królową w 1958 roku.

Dojazd: autostrada M23 i A23.

 

City Airport

Najmniejsze lotnisko w obrębie Londynu, a jednocześnie położone najbliżej centrum miasta.

Funkcjonuje od 1987 roku. W jego pobliżu znajduje się dzielnica Canary Wharf znana ze swojego przedsiębiorczego charakteru, dzięki temu z lotniska nierzadko korzystają przedsiębiorcy i

przedstawiciele firm podróżujący w interesach. Ze szczególną myślą o nich, City AirportPort oferuje centrum konferencyjne, które może zostać wynajęte. Podróżujący mogą spotkać się z ofertą lotów międzynarodowych, a także krajowych.

Dojazd: Londyn, Hortmann Road

 

London Southend Airport

Port lotniczy, który powstał w czasach I wojny światowej. Przez dekady było jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w całej Wielkiej Brytanii.

Aktualnie właścicielem i zarządcą lotniska jest Stobart Group. Podróżujący mogą liczyć na połączenia międzynarodowe korzystając przede wszystkim z usług

linii lotniczej easy Jet oraz Aer Lingus. Ciekawostką jest, że na tym lotnisku są organizowane szkolenia i pilotów i pokazy lotnicze. Położone jest w Rochford, ok. 80 km od Londynu.

 

Jeżeli masz problem z dojazdem na lotnisko w Londynie – zamów naszą Polską taksówkę. Dzwoń +44 0747 471 2424